Upozornenie: Pre objednávky prijaté od 1.2.2020 je výdajným miestom pre osobný odber prevádzka
Kinekus - HOMY na Rosinskej ceste 13, Žilina, tel.: 0910 647 862

KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Vykurovanie

Vykurovanie drevomKinekus
Vykurovanie drevom
Všeobecne
Používať drevo na vykurovanie domu či bytu sa často na prvý pohľad zdá nemoderné a neekologické. Ak sa však pozrieme lepšie, budeme prekvapení…
Čo by ste mali vedieť o čistení komína?Kinekus
Čo by ste mali vedieť o čistení komína?
Všeobecne
Viete, že medzi hlavné príčiny požiarov rodinných domov patrí porucha, opotrebenie vykurovacieho telesa, porušenie komína alebo nesprávne pripojenie spotrebičov ku komínu? Podľa odborníkov riziko požiaru veľmi stúpa už pri 3 mm hrubom nánose sadzí na vnútornej stene komína. Ak začnú sadze v komíne horieť, vzniká teplota vyššia ako 1000 °C! Prevenciou pred vznikom požiaru z tejto príčiny je pravidelná kontrola a čistenie komína.
3 rady pre tepelnú pohoduKinekus
3 rady pre tepelnú pohodu
Všeobecne
Správnym vykurovaním sa dá veľa ušetriť. Naopak, chyby vo vykurovaní môžu náš účet nepríjemne zaťažiť, ba čo viac, v niektorých prípadoch môžu aj poškodiť zdravie. Základom správneho, zdravého a ekonomicky prijateľného vykurovania je neprekurovať obytné priestory.Vzduch v prekúrených miestnostiach býva suchý, pričom vysušuje sliznice, sťažuje dýchanie a osobám s chorobami dýchacích ciest spôsobuje problémy. Koľko stupňov teda potrebujeme?
Oprava šamotuKinekus
Oprava šamotu
Všeobecne
S príchodom prvých chladnejších dní sa objavuje potreba vykurovania interiérov. Ešte pred začiatokom vykurovacej sezóny by sme ale mali stihnúť skontrolovať vykurovacie telesá a v prípade potreby opraviť ich šamotovú výmurovku.
Luxusne teplo aj v zime? Skúste krbové kachle – zahrejú a ozdobia váš domov!Kinekus
Luxusne teplo aj v zime? Skúste krbové kachle – zahrejú a ozdobia váš domov!
Všeobecne
Idylka. V krbe horí oheň, celá rodina je spolu a teší sa z prvého snehu za oknami. Poobede sa s priateľmi s pohárom teplého čaju v rukách zohrievate pri tlejúcom ohni a zabávate sa na historkách z posledného leta. A večer, keď zhasnú všetky svetlá, na vás čakajú teplé izby, ktoré cez deň vyhriali krbové kachle.
  VYBERTE SI TÉMU
  NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
  Ako na rez jabloní9486 zobrazení
  Ako na stavbu plota?
  5929 zobrazení
  Kvasená kapusta
  5079 zobrazení