Všetko pre kuchyňu, domácnosť a záhradu v našom e-shope | Kinekus

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Zberače daždovej vodyKinekus
Zberače daždovej vody
Všeobecne
Vody je aktuálne dosť. Na niektorých miestach dokonca nadbytok. Skúsenosti z ostatných rokov nám však hovoria, že to tak nemusí byť dlho. Pravdepodobne nastane v lete obdobie horúčav bez dažďa. Jediné zrážky budú vo forme búrkových lejakov. Preto sa treba na toto obdobie pripraviť.
Lepiace pasce Bio PlantellaKinekus
Lepiace pasce Bio Plantella
Všeobecne
Lepiace pasce sú stále populárnejšie. Nečudo. Sú ekologické (netreba postrekovať) a dajú sa efektívne používať aj v starších sadoch, plných starších vysokých stromov. Preto lepiace pasce radi pridávame do nášho sortimentu.
Trávnikové hnojivo TravceritKinekus
Trávnikové hnojivo Travcerit
Všeobecne
Dni silných dažďov sú za nami a začína zlatý čas pre zelené trávniky. Relatívne vysoké teploty a občasné zrážky. To je presne ten typ počasia, ktorý je milovaný trávnikmi. Je to však aj čas, keď nesmieme zabudnúť na hnojenie.
Tabuľky k rastlinámKinekus
Tabuľky k rastlinám
Všeobecne
Ak chcete vysádzať izbové rastlinky do kvetináčov systematicky, ale ešte si úplne nie ste istí napríklad názvami, možno je práve pre vás určená naša dnešná ostatná novinka. Je ňou zapichovacia tabuľka a krieda.
Hračky pre psíkovKinekus
Hračky pre psíkov
Všeobecne
Pre psíka neexistuje väčšia odmena, ako hodená loptička. Môžu za ňou ozlomkrky bežať a možno ju aj prinesú naspäť.
Vrtáky do tvrdých materiálovKinekus
Vrtáky do tvrdých materiálov
Všeobecne
Kto niekedy skúšal vyvŕtať dieru do tvrdej talianskej dlažby vie, aká je to námaha. A neustále hrozí, že drahá dlaždica či obkladačka praskne. Najmä, ak sa človek o materiál trocha viac oprie.
Žiarovky na laneKinekus
Žiarovky na lane
Všeobecne
Blíži sa obdobie, keď budeme už bez problémov môcť stráviť večery na terase. Preto sme do sortimentu pridali aj svietidlo, ktoré je zároveň dekoráciou.
Jar s novýnu kvetináčmiKinekus
Jar s novýnu kvetináčmi
Všeobecne
S príchodom jari môžeme začať s presádzaním izbových rastlín aj vysádzaním rastlín do vonkajších kvetináčov. Pre jedno aj druhé sme pripravili viacero kvetináčových noviniek.
Sada na zdobenie zákuskovKinekus
Sada na zdobenie zákuskov
Všeobecne
Do cukrárskeho sortimentu pribudla ďalšia sada na zdobenie zákuskov, tort a koláčov.
Keramické hrnce a pekáčeKinekus
Keramické hrnce a pekáče
Všeobecne
Pred sto rokmi dožívali na Slovensku posledné hrnčiarske dielne, ktoré vyrábali kuchynský riad. Nielen hrnčeky, šálky či taniere, ale hrnce a pekáče. Pred sto rokmi sa ešte našli na dedinách kuchyne, kde sa varilo a pieklo na otvorenom ohni. A na varenie sa používali nádoby vyrobené z hrnčiarskej hliny. Ľudia so zvlášť jemnými chuťovými bunkami na jedlo pripravené “v hline” nedajú dopustiť. A tak sa po sto rokoch hlinené nádoby na varenie a pečenie zasa vracajú do módy.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na rez jabloní
Ako na rez jabloní
49132 zobrazení
Kvasená kapusta
Kvasená kapusta
31685 zobrazení