Prečo nakupovať v Kinekuse?
Prečo nakupovať v Kinekuse?

Všetko pre kuchyňu, domácnosť a záhradu v našom e-shope | Kinekus

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Ako začať na záhrade I. - Základné náradieKinekus
Ako začať na záhrade I. - Základné náradie
Všeobecne
Dnes sa pozrieme na základnú sadu náradia, ktoré budeme v záhrade určite potrebovať, ak sa rozhodneme, že zvyšovaniu cien potravín sa postavíme na odpor aktívne - čiže si vypestujeme vlastné rastliny. A keďže palivá sú stále drahšie, na začiatku je rozumné zapojiť do práce biorobota - čiže silu vlastných svalov. S kvalitným náradím ide práca od ruky a prichádza nielen úroda, ale aj radosť z práce a pohybu na čerstvom vzduchu. Dokonca ušetríte za fitko.
Aké poháre by ste mali mať v domácnostiKinekus
Aké poháre by ste mali mať v domácnosti
Všeobecne
Piť obľúbený nápoj sa dá kadejako. Hoci aj z fľaše. Ale na to, aby sme si ho vychutnali ako sa patrí, si radšej vezmeme pohár. Aký? Prinášame niekoľko tipov, ktoré môžu pomôcť pri výbere správneho pohára k jednotlivým nápojom a zvýšiť zážitok z pitia.
Ako dezinfikovať respirátorKinekus
Ako dezinfikovať respirátor
Všeobecne
Správne postupy čistenia a dezinfekcie vám pomôžu zabezpečiť, aby maska na tvár neobsahovala vírusy, alebo baktérie a bola bezpečná na nosenie.
Ako urobiť z trávnika záhonKinekus
Ako urobiť z trávnika záhon
Všeobecne
Trávnatá plocha je najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť starostí so záhradou. V prírodnom, alebo prírode blízkom stave je trávnatý porast vo forme lúky ekologický - rastú na ňom nie len trávy, ale aj iné byliny a všetky spolu sú spásané rôznymi druhmi bylinožravcov. Prírodný lúčny trávnik má však estetické “nevýhody”. Nie je nízky, takže sa na ňom nedá len tak ľahko športovať a nie je ani vždyzelený, alebo aspoň “celéletozelený”. Lúka stredného pásma v strednej Európe skrátka vyschne, ak nie je extrémne vlhké leto. Preto, aby sme mali estetický dojem na jednotku, pretvárame trávniky a s nimi celé mestá, predmestia a dediny na umelý trávnik. Nie je prirodzený, takže potrebuje hnojenie, zalievanie a nedajbože, ak sa podeň nasťahuje krtko.
Ako stihnúť všetky jarné práceKinekus
Ako stihnúť všetky jarné práce
Všeobecne
Jarné práce sú po období zimného oddychu vítanou zmenou pre každého záhradkára. Ale aj nezáhradkári isto radi využijú príležitosť, rozhýbať si kosti na jarnom slniečku a ešte pritom prispieť k spestreniu rodinného stola. Alebo k výzdobe dvora a záhrady. Čo však urobiť preto, aby nás práce neprevalcovali? Nikto nechce namiesto dobrého pocitu a príjemnej únavy po vykonanej práci skončiť v záhrade, kde nič nie je hotové a niektoré jej časti vám prerastajú cez hlavu. Doslova. Aby sa vám to nestalo, čítajte ďalej.
Pre vašich psích maznáčikovKinekus
Pre vašich psích maznáčikov
Všeobecne
V sortimente spoločnosti Kinekus sa nájde množstvo tovaru, určeného pre zvieratá. Alebo skôr na ich chov, pretože sa jedná o hospodárske zvieratá a plot nie je niečo, čo by králiky či sliepky práve tešilo. Najnovšie prírastky do sortimentu sú iné. Vodítko pre psíka neznamená obmedzenie. Naopak, je to niečo, na čo každý psík reaguje nadšeným vyskakovaním a krútením chvostom. Vodítko totiž znamená vychádzku a na tú sa teší.
Návody na výrobu domácich repelentovKinekus
Návody na výrobu domácich repelentov
Všeobecne
Pripravte sa na leto a vyrobte si účinný domáci repelent, ktorý odpudí komáre, kliešte aj iný dotieravý hmyz.
Ekologické hnojivá z vermikompostuKinekus
Ekologické hnojivá z vermikompostu
Všeobecne
Aj keď astronomická jar si musí ešte počkať, tá skutočná - totiž v prírode - už začala. Ozývajú sa vtáky, kvitnú prvé kvety a stromy. Zatiaľ síce nenápadne, ale predsa. Jar je tu. A ohlasujú to aj prvé odvážne spevavce, ktoré už zima začala nudiť. A každý záhradkár v takom čase vyrazí do záhrady, pretože sa nudí tiež. Sezóna skrátka začína a treba hnojiť. Preto prinášame nové ekologické hnojivá z vermikompostu. A od slovenského výrobcu.
Gazdovský substrátKinekus
Gazdovský substrát
Všeobecne
Základom každej dobrej úrody je sadivo a hnojivo. A to druhé azda ešte viac. Lebo akákoľvek by bola sadba, bez hnojiva by bola ničím. A to pre hospodára znamená, že sa má obzerať po sadbe a aj po tom, čím prispeje k tomu, aby sadba priniesla čo najlepšiu úrodu. Tentokrát prinášame ekologický substrát od slovenského výrobcu.
Detské ruksačikyKinekus
Detské ruksačiky
Všeobecne
Do našej ponuky sme zaradili nevyhnutnú pomôcku pre vychádzky do prírody, či na cestu do škôlky alebo na detské ihrisko. Detské ruksačiky.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na rez jabloní
Ako na rez jabloní
40010 zobrazení
Kvasená kapusta
Kvasená kapusta
23972 zobrazení
Oprava šamotu
Oprava šamotu
14793 zobrazení