KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Rotačný mop VortexKinekus
Rotačný mop Vortex
Všeobecne
Aj keď teploty atakujú štyridsať stupňov Celzia, niektoré povinnosti je potrebné robiť. Napríklad udržiavať domácnosť v poriadku. Preto aj v letných horúčavách dopĺňame sortiment domácich potrieb - napríklad o nové rotačné mopy.
Keramický hrniecKinekus
Keramický hrniec
Všeobecne
Keramické kuchynské hrnce boli celé tisícročia základom vybavenia kuchyne. A bolo jedno, či sa jednalo o kuchyňu chudáka, alebo kráľovský dvor. Bez keramického hrnca sa nedalo variť.
Nový termodžbán a podnos v ponukeKinekus
Nový termodžbán a podnos v ponuke
Všeobecne
Horúčavy, ktoré po chladnom úvode leta udreli nielen na Slovensko, ale sužujú väčšinu krajín sveta, nás nútia myslieť na dodržiavanie základných pravidiel fungovania v horúčave - vyhýbať sa pohybu na priamom slnečnom svetle (najmä v poludňajších hodinách) a dodržiavať pitný režim.
Domček pre hmyzKinekus
Domček pre hmyz
Všeobecne
Príroda nie je rovnovážny systém, ale systém, ktorý sa o dosiahnutie rovnováhy stále snaží. Preto aj rozmnoženie sa jedného druhu živočíchov vždy znamená rozmnoženie sa aj druhov, ktoré sú cudzopasníkmi a predátormi daného rozmnoženého druhu. Záhrady a ďalšie ľudskou rukou obhospodarované plochy však už majú k prírode ďaleko. Domček pre hmyz je jedným zo spôsobov ako obnoviť prirodzenú snahu o rovnováhu.
Poduška a strieška na hojdačku AmandaKinekus
Poduška a strieška na hojdačku Amanda
Všeobecne
Záhradná hojdačka je mimoriadne obľúbeným typom exteriérového nábytku. Poskytuje pohodlie pre dospelých, ale obľubujú ju aj deti. Do každej záhrady dokáže priniesť pohodu. Na rozdiel od iných dielov záhradného nábytku sa totiž hojdačka nedá využiť inak ako na oddych. Za stolom zo setu záhradného nábytku môžete pracovať rovnako, ako v kancelárii. Na hojdačke to už tak dobre nejde.
Krovinorez DENZEL DT-52Kinekus
Krovinorez DENZEL DT-52
Všeobecne
V každej záhrade sa vyskytuje miesto, kam sa bežná kosačka nedostane. Hej, presne tam medzi plotom, tujami a záhonom. To miesto je tak veľké (či skôr malé), že kosačka sa tam nezmestí a ručná kosa už vôbec nie (leda sa tam dá hodiť). A na ručné strihanie či kosenie kosákom je to miesto príliš veľké? Ako si teda pomôcť? Krovinorezom!
TrampolínaKinekus
Trampolína
Všeobecne
Leto je čas, keď deti nie sú dlhší čas v opatere inštitúcií, ktoré sa o ne starajú počas roka. Školy a škôlky sú zatvorené a pokiaľ dieťa nie je na tábore alebo u starých rodičov, potrebuje nejaký spôsob, ako vybiť nahromadenú energiu. Preto tu máme trampolíny.
Záhradný rozkladací sušiakKinekus
Záhradný rozkladací sušiak
Všeobecne
Čo robiť s opratou bielizňou? No predsa čo najskôr ju vysušiť. A čo v prípade, že je bielizne naozaj veľa? Veľa v zmysle, že sa nezmestí na jeden sušiak? No predsa kúpiť druhý! Alebo si zaobstarať záhradný sušiak, ktorý má podstatne vyššiu kapacitu ako rozkladacie sušiaky.
Slnečník s kĺbomKinekus
Slnečník s kĺbom
Všeobecne
Letné posedenie pri mojite by bolo veľmi sťažené, ak by sme si obľúbený nápoj nevychutnávali v tieni. A pokiaľ nedisponujeme prírodným tieňom (napríklad v podobe veľkého stromu ako prírodného slnečníka), sme odkázaní na to, aby sme von vyšli len podvečer. Iba žeby nie. Pokiaľ si zaobstaráte slnečník, nebude s tieňom problém.
Polievanie záhradyKinekus
Polievanie záhrady
Všeobecne
Sucho a horúčava sú nepriateľmi záhrady. Polievanie záhrady je preto pri súčasných teplotách povinnosťou nie len pre záhradkára, ale pre každého, kto má čo i len črepník s balkónovými kvetmi.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na rez jabloní
29030 zobrazení
Kvasená kapusta
15402 zobrazení