Väčšina predajní OTVORENÁ. Aktuálne otváracie hodiny v kontaktochE-SHOP V PLNEJ PREVÁDZKE, AVŠAK OBEJDNÁVKY PRIJATÉ PO 7.4.2020 BUDÚ Z KAPAITNÝCH DÔVODOV VYBAVENÉ AŽ PO VEĽKEJ NOCI. Objednajte si tovar a doručíme ho až k vám domov. Alebo si vyzdvihnite tovar v našich predajniach BA-Petržalka, BA-Vajnoria, Trenčín, Nitra, Prievidza, Púchov, Žilina, Martin, Ružomberok, Košice, Poprad, Prešov.
Kontakt E-SHOP: 0910 647 862.

KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Záhradný nábytok NatáliaKinekus
Záhradný nábytok Natália
Všeobecne
Keďže vzhľadom na vládne nariadenia je aktuálne povinnosťou každého občana zostať doma, prinášame medzi novinkami v ponuke aj čosi, čo spríjemní nútenú izoláciu - set záhradného nábytku Natália.
Rúška v ponukeKinekus
Rúška v ponuke
Všeobecne
Vzhľadom na situáciu v spoločnosti spoločnosť Kinekus zaradila do sortimentu aj rúška a rozšírila výber respirátorov.
Zeleninová záhrada - ako začaťKinekus
Zeleninová záhrada - ako začať
Všeobecne
Pestovanie zeleniny vo vlastnej záhrade sa tento rok zrejme dostane znova do módy. Bohužiaľ situácia ohľadom vírusu Kovid-19 nevyzerá ružovo a aj keď odoznie epidémia, hospodárstvo bude narušené. Je preto rozumné pripraviť si potraviny z vlastnej produkcie a nespoliehať sa výlučne na zásobovanie. Cestoviny a ryžu je možné doviezť kedykoľvek a odkiaľkoľvek. A so skladovaním počas dlhšej doby tiež nebude problém. V aktuálnej situácii však skôr či neskôr môžu nastať problémy s dodávkami rýchloobrátkového tovaru a zelenina či ovocie, pestované na druhom konci sveta môže dočasne zmiznúť z pultov. Nie je preto vôbec zlý nápad, ako si spestriť jedálny lístok. Dôraz kladieme na slovo “spestriť”, pretože niečo ako zeleninová potravinová sebestačnosť by bola dosiahnuteľná len v prípade, že sa budete pestovaniu venovať profesionálne, resp. sa prispôsobíte prirodzeným cyklom produkcie zeleniny - v skratke - žiadne rajčiny v zime a počas jarnej sezóny. Poďme sa však pozrieť, ako urobiť aspoň prvé kroky v pestovaní zeleniny, na čo myslieť a na čo nezabudnúť.
Mlynček na kávu – ručný alebo elektrický?Kinekus
Mlynček na kávu – ručný alebo elektrický?
Ste milovníci kávy a chcete si konečne dopriať skutočnú chuť čerstvo zomletých zrniek u vás doma? Alebo chcete nejakému „kávičkarovi“ urobiť radosť, no neviete, aký mlynček vybrať? Nebojte sa, poradíme vám, či radšej vsadiť na klasiku a vybrať si ručný mlynček na kávu, alebo si zvoliť modernejší elektrický mlynček.
Záhradné čerpadlo JG 3100Kinekus
Záhradné čerpadlo JG 3100
Všeobecne
So stále silnejším slniečkom sa práce v záhradke stávajú stále samozrejmejšími a aj príjemnejšími. A tento rok sa bude zrejme treba o záhradku starať extra, pretože sa môže ľahko stať, že sa nebudeme môcť spoľahnúť na pravidelné dodávky čerstvej zeleniny z južnej Európy. Slniečko má však aj negatívne vplyvy. Napríklad vysušuje pôdu. A aby sme mali bohatú úrodu, potrebujeme ju zvlažiť. Preto sme do našej ponuky zaradili ďalšie čerpadlo.
Kvalitné hrnce na varenieKinekus
Kvalitné hrnce na varenie
Všeobecne
Kvalitné hrnce na varenie sú základom, keď chcete dobrý obedík pre celú rodinku. Ako a z čoho musia byť vyrobené, aby vám z nich chutilo? Prečítajte si pár zásad, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si hrnce na varenie kúpite.
Menej známe druhy zeleninyKinekus
Menej známe druhy zeleniny
Všeobecne
Keď zaznie slovné spojenie “pestovanie zeleniny” severným Slovákom príde na um roľa zemiakových riadkov, ktoré treba okopať a ohrnúť. Južní Slováci si zasa predstavia fóliovníky plné rajčín a paprík. A najmä tí, ktorí si tieto časy samozásobovania v oficiálne potravinovo sebestačnom režime pamätajú. Dnes je to inak.
Vysoký záhon rýchlo a jednoduchoKinekus
Vysoký záhon rýchlo a jednoducho
Všeobecne
Jedným z moderných trendov v pestovaní v záhrade je snaha o opätovné zužitkovanie organických zvyškov a to, čo sme tradične nazývali biologickým odpadom. V skutočnosti sa veľká väčšina tohto “odpadu” dá znova využiť na lacný zdroj hnojiva. Možno najjednoduchšou možnosťou, ako vyrobiť z odpadu hnojivo, je použitie organických zvyškov vo vysokom záhone.
Ako vysádzať do veľkých kvetináčovKinekus
Ako vysádzať do veľkých kvetináčov
Všeobecne
Veľké kvetináče sú ozdobou každej záhrady či terasy. Fungujú ako solitéry, ktoré priťahujú zrak návštevníka. Bola by preto škoda, keby ste nevyužili ich potenciál. Poďme sa teraz pozrieť, ako ich využiť naplno.
Ako zabrániť porážke marhúľKinekus
Ako zabrániť porážke marhúľ
Všeobecne
Každému pestovateľovi marhúľ sa už isto stalo, že jeho marhuľu “porazilo”. Tento ľudový názov popisuje stav, keď marhule (ale aj višne či čerešne) počas kvitnutia akoby náhle uschnú. A tento prechod z plného kvitnutia do úplného uschnutia kvetov je prudký. Zvyčajne nastane “z večera na ráno” a vyvoláva naozaj dojem úderu blesku, alebo porážky. Prípadne náhleho nočného omrznutia, či spálenia mrazom. Aj preto sa toto ochorenie niekedy nazýva “spála”. V prípade, že teplota určite neklesla pod bod mrazu, ale v noci bolo zamračené, relatívne teplo, prípadne ešte pršalo, je dôvodom jedine monilióza.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na rez jabloní12012 zobrazení
Ako liahnuť kuriatka v liahni
10735 zobrazení
Ako na stavbu plota?
6304 zobrazení
Kvasená kapusta
5373 zobrazení