Info: Kamenné obchody Kinekus - záhradkárske potreby sú otvorené! Využiť môžete aj rezerváciu online.

KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Ako vybrať dobrý rýľKinekus
Ako vybrať dobrý rýľ
Všeobecne
Ďalším náradím, ktoré pochádza ešte z poľnohospodárskeho a azda aj predpoľnohospodárskeho praveku je rýľ. Ako nástroj je zrejme ešte starší ako motyka, ale dodnes má svoje miesto v záhrade aj na stavbe.
Ako vybrať dobrú motykuKinekus
Ako vybrať dobrú motyku
Všeobecne
Motyka patrí k základnému vybaveniu každého záhradkára. Vlastne, dobrý záhradkár ich bude mať hneď niekoľko. A aj vlastník minizáhradky, ktorá sa skladá len z trávnika a pár trvaliek bude zrejme raz za čas potrebovať motyku alebo aspoň motyčku.
Ako vybrať správne záhradné  nožniceKinekus
Ako vybrať správne záhradné nožnice
Všeobecne
Záhradné nožnice sa pri záhradných prácach uplatnia najmä na jar, ale využijeme ich počas celého roka. Každé zastrihnutie živého plota, odstrihnutie konára, či úprava trávnika na mieste nedostupnom pre techniku si vyžaduje nožnice - a zároveň vždy iné záhradné nožnice. Preto si treba pri výbere nožníc dávať pozor a vybrať si tie správne.
Ako vybrať vhodnú netkanú textíliuKinekus
Ako vybrať vhodnú netkanú textíliu
Všeobecne
Geotextílie si rýchlo našli stabilné uplatnenie všade, kde sa pracuje s hlinou. Okrem stavebníctva je to najmä poľnohospodárstvo a záhradkárstvo. Geotextílie sa však líšia svojimi vlastnosťami a od nich odvodeným použitím. Pozrime sa teda, aké základné skupiny geotextílií poznáme a ako ich používať.
Kedy je vhodný fóliovník a kedy skleník?Kinekus
Kedy je vhodný fóliovník a kedy skleník?
Všeobecne
Fóliovník a skleník plnia rovnakú funkciu a vyzerajú takmer rovnako. Preto niekedy vzniká otázka, ktorý je vhodný na aký účel, resp. ktorý z nich si vybrať pre svoje potreby. Pozrime sa teda na túto otázku zblízka.
Základné záhradné náradieKinekus
Základné záhradné náradie
Všeobecne
Ak sa rozhodneme, že svoju domácnosť skrášlime kvetmi, alebo si chceme založiť úplne novú záhradku, potrebujeme na to okrem odhodlania, vedomostí, sadeníc a hliny aj náradie. Riešenie je v takomto prípade jednoduché. Vyberieme sa do najblišieho e-shopu a kúpime to najpotrebnejšie. Ibaže čo je to to najpotrebnejšie? A je potrebné vyraziť na nákup vždy, keď naše staré dobré nožnice prestanú strihať ako zamladi? Poďme sa teraz pozrieť na základné záhradkárske náradie. Povieme si, ktoré to je a ako ho udržať dlho v dobrej kondícií.
RebríkyKinekus
Rebríky
Všeobecne
K jarným prácam na záhrade a okolo domu budete isto potrebovať rebrík. Bez neho sa nezaobíde ovocinár vykonávajúci rez stromov, ani domáci majster kontrolujúci stav žľabov.
Ako sa stať potravinovo sebestačnýmKinekus
Ako sa stať potravinovo sebestačným
Všeobecne
Potravinová sebestačnosť sa stala politickým heslom. Dostala sa dokonca do programového vyhlásenia vlády. Jej zástancovia požadujú, aby sme na Slovensku dopestovávali a dochovávali čo najviac potravín, doslova nech to stojí čo to stojí. Odporcovia zas upozorňujú, že poľnohospodárstvo by sa malo najskôr reformovať samo, pretože vyplácanie dotácií je ako kyslík pre horolezca na osemtisícovke. Keď sa kyslík minie, horolezec skolabuje. My sa v našom texte nebudeme zaoberať politikou, skúsime radšej hľadať, ako si zariadiť život tak, aby sme boli aspoň trošku sebestačnejší. Pretože ako zisťujeme, náš svet nie je až taký bezpečný, ako sme si mysleli pred rokom.
Oprava trávnika po zimeKinekus
Oprava trávnika po zime
Všeobecne
Po zime, zvlášť po takej akú máme za sebou, býva trávnik v biednom stave. Poškodzuje ho najmä nadmerná vlhkosť, o ktorú v čase striedajúcich sa mrazov a dažďa nie je nikdy núdza - zo zvýšenej vlhkosti profitujú plesne, ktoré ničia trávnik.Svoje však vedia narobiť aj chemikálie a oleje (najčastejšie z odstavených áut) a mechanické poškodenia. Poďme sa teraz pozrieť, ako si s takýmito problémami poradiť rýchlo a čo najjednoduchšie.
Ako vybudovať minimalistickú zeleninovú záhraduKinekus
Ako vybudovať minimalistickú zeleninovú záhradu
Všeobecne
Každé dobré dielo sa začína od malého a postupne sa rozrastá. Tak je to aj so zeleninovou záhradkou. Dá sa začať od skutočného minima, ktorým je napríklad stavebné plastové vedro a postupne sa prepracovať k vyvýšeným záhonom, zimnej záhrade a skleníku. Len treba začať.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na rez jabloní
28165 zobrazení
Kvasená kapusta
14853 zobrazení