Doručenie ZADARMO pri nákupe nad 200€ - platí pri štandardnej veľkosti tovaru

KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Lopata na sneh nie je odhŕňač

Zabudnite na staré časy, keď sa sneh z chodníkov a príjazdových ciest odstraňoval v najlepšom prípade obyčajnými hliníkovými lopatami, prípadne odhŕňačmi vyrobenými z rovnej rúčky a plochej preglejky. Ergonómia bol hriech. Ale na materiále sa vtedy nešetrilo. Odhadzovanie a odhŕňanie snehu bola “šichta”.

Nie že by dnes bol sneh ľahší - ľahšie a podstatne ergonomickejšie sú dnešné lopaty a odhŕňače.

5 tipov ako pripraviť auto na zimu

Tohtoročná zima zatiaľ prepisuje tabuľky. Sneh na väčšine územia už na Ondreja, to tu nebolo odkedy Kukučín napísal Vianočné oblátky. Deti na sánkach sú šťastné, motoristi akosi pomenej. Zima preveruje. Podľa platnej legislatívy nemá na ceste pokrytej snehom a ľadom čo robiť vozidlo bez dobrých celoročných (označené písmenami M+S) pneumatík alebo pneumatík na zimné použitie (označené troma kopčekmi a snehovou vločkou). Môže sa však veľmi ľahko stať, že aj napriek zimným pneumatikám sa nikam nedostanete. Lebo sa nedostanete ani do auta. :-(

Vykurovanie drevom

Používať drevo na vykurovanie domu či bytu sa často na prvý pohľad zdá nemoderné a neekologické. Ak sa však pozrieme lepšie, budeme prekvapení… 

Kvasená kapusta - prírodný liek

Aj vďaka svojim pozitívnym účinkom na zdravie sa kapusta radí medzi stálicu v našich kuchyniach už od dávnych čias. Ako treba tento prírodný liek skladovať, aby nám vydržal čerstvý čo najdlhšie?

Sušenie ovocia

Sušenie ovocia patrí k najlepším spôsobom ako spracovať ovocie a uchovať v ňom vitamíny a vlákninu. Ako ho usušiť správne, aby bolo chutné a dlho vydržalo?

Grilovanie nás baví

Na grile sa dajú pripravovať jedlá zo zeleniny, z húb, ovocia, no najmä z mäsa akéhokoľvek druhu. Ako si dopriať výbornú chuť grilovaných pokrmov?