Upozornenie na zmenu IČ DPH pre potreby účtovníctva. Kliknite pre podrobnejšie informácie.

KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Nádherná zimná ozdoba vlastnými rukamiKinekus
Nádherná zimná ozdoba vlastnými rukami
Ak chcete okolo Vianoc mať v domácnosti živú výzdobu, s niektorými rastlinami musíme začať pracovať už niekoľko mesiacov dopredu. Konkrétne hyacinty by sme mali uložiť do chladničky už teraz, aby na Vianoce krásne kvitli. Áno, pred sviatkami je možné kúpiť všetko hotové. Ale čo tak vyskúšať si vlastné schopnosti a naučiť sa pri tom niečo z biológie rastlín?
Záhrada v septembriKinekus
Záhrada v septembri
Záhrada prináša svoje plody od jari, ale predsa je jeseň obdobím veľkého zberu úrody. September je mesiacom, ktorý nám už jasne dáva najavo, že leto skončilo. A nemusí sa to udiať ani tak dramaticky, ako tento rok. Poďme sa teraz pozrieť, aké úlohy nás v tomto mesiaci čakajú v záhrade a okolo domu.
Záhrada v augusteKinekus
Záhrada v auguste
Psie dni - tak nazývali augustové horúce dni už starí Rimania a tak sa nazývajú dodnes. Pôvod názvu nie je úplne jasný. Jedni hovoria, že je odvodený od polohy Slnka v blízkosti Oriónu, “psej hviezdy” v súhvezdí Veľkého psa. Prozaickejšie vysvetlenie zasa tvrdí, že ono psie počasie znamená horúčavy počas dňa, ktoré nútia každého, kto môže vylihovať v chládku. A teplo znamená aj nízku vlhkosť vzduchu, ktorý sa preto v noci rýchlo ochladzuje. Takže ráno je vonku zima “ako v psinci”.
Pestovanie jabloníKinekus
Pestovanie jabloní
V súčasnosti poznáme asi 3 000 odrôd jabloní. Pokiaľ vlastníte pozemok, ktorý je len lúkou, možno stojí za to zamyslieť sa, či by sa neoplatilo pretvoriť ho na sad. Najmä ak mnoho dnešných lúk a pasienkov v stredných polohách vo vzdialenosti do kilometra od obcí bolo v minulosti sadmi. Tráva tam vyrastie tak či tak, len kosenie bude trochu zložitejšie.
Kvasená kapustaKinekus
Kvasená kapusta
Základná potravina našich predkov. Zelenina, ktorá umožnila starým otcom a mamám prežiť zimy bez iných zdrojov vitamínov. A umožnila, aby námorníci prežili v zdraví mesiace na šírych moriach a z Európy sa stala na istý čas vládkyňa sveta. A jej výroba je pritom taká jednoduchá, že jednoduchšia už hádam nemôže byť. Čo je základom jej výnimočnosti?
Záhrada v júliKinekus
Záhrada v júli
Ak sa nám v júni horúčavy vyhýbali, v júli sa im už isto prídu. Ak teda žijete na severnej pologuli. Príchod horúčav znamená zmenu v starostlivosti o viacero rastlín, ale najväčšia zmenu v starostlivosti musíme venovať trávniku. Nie je to však jediná časť záhrady, ktorá si vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Všetko podstatné sa dozviete v ďalšom texte.
Brizoll - liatinové panvice z najlepšej tradícieKinekus
Brizoll - liatinové panvice z najlepšej tradície
Všeobecne
V tomto texte sa budeme venovať veľmi zaujímavým liatinovým panviciam klasickej koncepcie, ktoré na slovenský trh prináša spoločnosť Kinekus s pomocou českého výrobcu kuchynského riadu Belis.
Ako chrániť uhorky pred plesňouKinekus
Ako chrániť uhorky pred plesňou
Všeobecne
V posledných desaťročiach decimuje naše drahé uhorky pleseň. Ďalšie choroby a škodcovia sú oproti nej len podružné problémy - aj keď nepríjemné, v decimovaní uhoriek sa plesni nemôžu rovnať. Ako uhorky chrániť, to sa dozviete v tomto krátkom texte.
Rozmnožovanie rastlín v leteKinekus
Rozmnožovanie rastlín v lete
Všeobecne
Možno by bolo lepšie použiť názov množenie, pretože všetky rastliny sa technicky rozmnožujú v lete :-). A dnes máme na mysli práve umelé namnoženie rastlín vegetatívnym spôsobom.
Záhrada v júniKinekus
Záhrada v júni
Jún je v záhrade oddychový mesiac. Hoci už sa zberá prvá úroda a treba počítať s vyššími teplotami, nie je treba rýľovať. :-) Samozrejme, ak sa nerozhodneme pre veľké rekonštrukcie.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na stavbu plota?1696 zobrazení
Ako na rez jabloní
1152 zobrazení
Pestovanie jabloní
780 zobrazení