Doručenie ZADARMO pri nákupe nad 200€ - platí pri štandardnej veľkosti tovaru

KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Záhrada a dom v apríli

Apríl je obdobím cibuľovín. Začiatkom mesiaca ešte miestami odkvitajú posledné snežienky, koncom mesiaca už kvitnú tulipány. A medzi nimi krókusy, modrice, hyacinty a narcisy. V záhrade sa toho v tomto bláznivom mesiaci udeje omnoho viac.

 

Ako na rez jabloní

V predjarných mesiacoch záhradkári a ovocinári vykonávajú takzvaný zimný rez jabloní a hrušiek. Zároveň je toto obdobie najvhodnejšie na rezanie stromov v prípade, že je potrebné ich úplné odstránenie.

Lopata na sneh nie je odhŕňač

Zabudnite na staré časy, keď sa sneh z chodníkov a príjazdových ciest odstraňoval v najlepšom prípade obyčajnými hliníkovými lopatami, prípadne odhŕňačmi vyrobenými z rovnej rúčky a plochej preglejky. Ergonómia bol hriech. Ale na materiále sa vtedy nešetrilo. Odhadzovanie a odhŕňanie snehu bola “šichta”.

Nie že by dnes bol sneh ľahší - ľahšie a podstatne ergonomickejšie sú dnešné lopaty a odhŕňače.

5 tipov ako pripraviť auto na zimu

Tohtoročná zima zatiaľ prepisuje tabuľky. Sneh na väčšine územia už na Ondreja, to tu nebolo odkedy Kukučín napísal Vianočné oblátky. Deti na sánkach sú šťastné, motoristi akosi pomenej. Zima preveruje. Podľa platnej legislatívy nemá na ceste pokrytej snehom a ľadom čo robiť vozidlo bez dobrých celoročných (označené písmenami M+S) pneumatík alebo pneumatík na zimné použitie (označené troma kopčekmi a snehovou vločkou). Môže sa však veľmi ľahko stať, že aj napriek zimným pneumatikám sa nikam nedostanete. Lebo sa nedostanete ani do auta. :-(

Vykurovanie drevom

Používať drevo na vykurovanie domu či bytu sa často na prvý pohľad zdá nemoderné a neekologické. Ak sa však pozrieme lepšie, budeme prekvapení…