Oznámenie: Prevádzky Kinekus na Slovensku sú v súlade s nariadním vlády SR až do odvolania zatvorené. V prípade krízového stavu kontakty na prevádzky nájdete v časti kontakty. Otvorené ostávajú čerpacie stanice v Žiline a Ružomberku v upravených otváracích hodinách a prevádzka Kinekus Šumperk, Česká Republika. E-SHOP OTVORENÝ. Objednajte si tovar a doručíme ho až k vám domov. Alebo si vyzdvihnite tovar v našich predajniach, ktoré slúžia ako odberné miesta: BA-Petržalka, BA-Vajnoria, Trenčín, Nitra, Prievidza, Púchov, Žilina, Martin, Ružomberok, Košice. Kontakt eshop: 0910 647 862

KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Kvalitné hrnce na varenieKinekus
Kvalitné hrnce na varenie
Všeobecne
Kvalitné hrnce na varenie sú základom, keď chcete dobrý obedík pre celú rodinku. Ako a z čoho musia byť vyrobené, aby vám z nich chutilo? Prečítajte si pár zásad, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si hrnce na varenie kúpite.
Menej známe druhy zeleninyKinekus
Menej známe druhy zeleniny
Všeobecne
Keď zaznie slovné spojenie “pestovanie zeleniny” severným Slovákom príde na um roľa zemiakových riadkov, ktoré treba okopať a ohrnúť. Južní Slováci si zasa predstavia fóliovníky plné rajčín a paprík. A najmä tí, ktorí si tieto časy samozásobovania v oficiálne potravinovo sebestačnom režime pamätajú. Dnes je to inak.
Vysoký záhon rýchlo a jednoduchoKinekus
Vysoký záhon rýchlo a jednoducho
Všeobecne
Jedným z moderných trendov v pestovaní v záhrade je snaha o opätovné zužitkovanie organických zvyškov a to, čo sme tradične nazývali biologickým odpadom. V skutočnosti sa veľká väčšina tohto “odpadu” dá znova využiť na lacný zdroj hnojiva. Možno najjednoduchšou možnosťou, ako vyrobiť z odpadu hnojivo, je použitie organických zvyškov vo vysokom záhone.
Ako vysádzať do veľkých kvetináčovKinekus
Ako vysádzať do veľkých kvetináčov
Všeobecne
Veľké kvetináče sú ozdobou každej záhrady či terasy. Fungujú ako solitéry, ktoré priťahujú zrak návštevníka. Bola by preto škoda, keby ste nevyužili ich potenciál. Poďme sa teraz pozrieť, ako ich využiť naplno.
Ako zabrániť porážke marhúľKinekus
Ako zabrániť porážke marhúľ
Všeobecne
Každému pestovateľovi marhúľ sa už isto stalo, že jeho marhuľu “porazilo”. Tento ľudový názov popisuje stav, keď marhule (ale aj višne či čerešne) počas kvitnutia akoby náhle uschnú. A tento prechod z plného kvitnutia do úplného uschnutia kvetov je prudký. Zvyčajne nastane “z večera na ráno” a vyvoláva naozaj dojem úderu blesku, alebo porážky. Prípadne náhleho nočného omrznutia, či spálenia mrazom. Aj preto sa toto ochorenie niekedy nazýva “spála”. V prípade, že teplota určite neklesla pod bod mrazu, ale v noci bolo zamračené, relatívne teplo, prípadne ešte pršalo, je dôvodom jedine monilióza.
Moderné trendy v záhradeKinekus
Moderné trendy v záhrade
Všeobecne
Záhrady sa menia z roka na rok. To, čo bolo pred piatimi rokmi sadenicou, to už dnes prináša bohatú úrodu. Rastlina, ktorú sme si kúpili v kvetináčiku, dnes pokrýva pol fasády. A aj počas roka sa záhrada mení. Kvety sa rozvíjajú a rozkvitajú, zelenina a ovocie prinášajú svoju úrodu v danom čase a zasa odkvitajú, aby sa pripravili na drsné zimné mesiace. Do týchto zmien však zasahuje aj vlastník a mení záhradu podľa svojich predstáv a prispôsobuje ju aktuálnym potrebám a aj tomu, čo je práve moderné. Na niekoľko moderných trendov sa skúsime pozrieť podrobnejšie.
Jarné prebúdzanie prírodyKinekus
Jarné prebúdzanie prírody
Všeobecne
Jedným z najväčších zázrakov prírody je jej prebudenie na jar. Zdanlivo mŕtve rastliny sa začnú prebúdzať. Čo je spúšťačom tohto prebudenia? Ako dokážu rastliny nájsť ten správny čas na nový rast? Aký úžitok z nich môžeme mať na jar? Ak sa chcete dozvedieť odpovede na tieto otázky, čítajte ďalej.
Izbové rastliny a ich významKinekus
Izbové rastliny a ich význam
Rastlinám v interiéroch sa v posledných desaťročiach začína pripisovať veľký význam. Je to najmä preto, že do domácností či do kancelárií prinášajú čaro prírody, ktorá na človeka pôsobí veľmi blahodárne.
Ručný navijakKinekus
Ručný navijak
Všeobecne
Ak potrebujete občas niečo zdvihnúť, vytiahnuť, alebo presunúť, ručný navijak môže byť vítanou pomocou.
Miešač lepidiel a malty GRW 1800Kinekus
Miešač lepidiel a malty GRW 1800
Všeobecne
V rámci našej “jarnej ofenzívy” sme do sortimentu zaradili viacero tovarov, ktoré sa hodia na zrýchlenie a zjednodušenie prác v domácnosti a v záhrade. Predstavovať si ich budeme postupne. Ako prvú novinku dnes predstavujeme ručný miešač lepidiel a malty GRW 1800 od spoločnosti GÜDE.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na rez jabloní11679 zobrazení
Ako na stavbu plota?
6180 zobrazení
Kvasená kapusta
5295 zobrazení