viac ako 10.000 položiek SKLADOM  l  12 kamenných predajní v SR  l  29 rokov na trhu 

KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Ponuka bazénov a príslušenstvaKinekus
Ponuka bazénov a príslušenstva
Všeobecne
Vybrať si z ponuky bazénov je veda. Otázky typu, ktorý bazén je najlepší či rebríček top 10 najlepších bazénov zvyčajne nie sú dobrým vodítkom. Prečo? Nezohľadňujú všetky požiadavky, ktoré môže mať majiteľ a ani možnosti, ktoré mu napríklad ponúka jeho pozemok.
Pergola s lavičkouKinekus
Pergola s lavičkou
Všeobecne
Záhradní architekti sa zhodujú na tom, že kým nie je záhrada miestom pre život, je tak trochu zbytočná. Ale čo znamená “miesto pre život”?
Kuriatka - starostlivosť v prvých dňochKinekus
Kuriatka - starostlivosť v prvých dňoch
Všeobecne
Kedysi sme sa na našom blogu venovali tomu, ako vyliahnuť kuriatka v liahni. Teraz splácame istý dlh voči čitateľom aj ich kuriatkam. Vyliahnutím totiž starostlivosť o ne zďaleka nekončí. Pre vyliahnuté kuriatka je potrebné mať pripravenú aj určitú infraštruktúru a o nej si povieme čosi viac.
Osvojte si umenie správneho zavlažovania záhradyKinekus
Osvojte si umenie správneho zavlažovania záhrady
Všeobecne
Obdobia vysokých teplôt a veľkého sucha trápia každoročne mnohých záhradkárov. V boji proti tomuto problému pomôže len pravidelné a správne zavlažovanie. To môžete vykonávať pomocou hadice na vodu alebo automatickým systémom. Pri polievaní netreba zabúdať na základné pravidlá. Poznáte ich všetky?
Lapač hmyzu na terasuKinekus
Lapač hmyzu na terasu
Všeobecne
Letné počasie a letné práce si často priam vynucujú, aby zostali dvere otvorené. A otvorené dvere znamenajú širokú pozvánku pre denný aj nočný hmyz, ktorý je lákaný buď vôňami varených či zaváraných dobrôt, alebo ho láka hodovanie na ľudskej krvi. V niektorých obdobiach roka môže byť (najmä v regiónoch s veľkými voľnými plochami) večerný relax na terase takmer vylúčený.
Lis na plastové fľaše a plechovkyKinekus
Lis na plastové fľaše a plechovky
Všeobecne
Separovaný zber plastov so sebou prináša problém. Objemný problém. Totiž, pri separovaní fliaš a plechovíc skladujeme vo vreciach veľký objem vzduchu a veľmi malý objem skutočného plnokrvného materiálu určeného na recykláciu. Riešenie? Lis.
Ako uskladniť potraviny? Taniere a fólia alebo dózy a úložné boxy?Kinekus
Ako uskladniť potraviny? Taniere a fólia alebo dózy a úložné boxy?
Všeobecne
Tipy a triky, ako na skladovanie potravín. Ktoré z nich uskladňovať na tmavých a chladných miestach, a ktoré patria do chladničky? Kedy možno použiť taniere prikryté fóliou na potraviny a kedy radšej využiť plastové úložné boxy a dózy?
Ako na hlodavce v záhrade – kvalitné pasceKinekus
Ako na hlodavce v záhrade – kvalitné pasce
Všeobecne
Máte na záhrade hlodavce? Nepomáha ani kvalitné oplotenie, ktoré ste okolo pozemku postavili? Už vám lezú na nervy tak, že ste začali brúsiť všetky nože, aby ste ich vlastnoručne pochytali? Nemusíte sa trápiť! Odložte nože naspäť do zásuviek – poradíme vám, ako si s hlodavcami poradiť.
Skrášlite si záhradu záhradnými dekoráciamiKinekus
Skrášlite si záhradu záhradnými dekoráciami
Všeobecne
Predstavte si, že sedíte vo svojej záhradke. Trávnik je pokosený, nikde žiadne krtince, žiadne lístie na zemi, záhradné kvety sú práve v plnom kvete, oplotenie je čisté – takmer ako nové. Niečo tomu chýba? Možno ohnisko na kraji trávnika a nad ním kotlík na guláš plný chutného „gulášiku“? Prípadne detský záhradný domček, v ktorom by sa mohli vyšantiť vaše ratolesti...Alebo pekné záhradné dekorácie? Pozrime sa na to, ako spestriť a dekorovať vašu záhradku.
Ako ideálne ugrilovať mäso na drevenom uhlí?Kinekus
Ako ideálne ugrilovať mäso na drevenom uhlí?
Všeobecne
S príchodom teplejšieho počasia sa ľudia začínajú pomaly presúvať von do svojich záhrad. Sadia, starajú sa o záhradky a relaxujú v prírode, ktorá sa budí. Spolu s príchodom letného obdobia sa začína aj grilovacia sezóna. Milovníci chutných pokrmov vyťahujú grily. My vám prinášame návod ako sa stať majstrom s grilom na drevené uhlie.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na rez jabloní
13282 zobrazení
Ako na stavbu plota?
7540 zobrazení