KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Drevené sánkyKinekus
Drevené sánky
Všeobecne
Od časov veľkej epidémie záškrtu v Nome ľudia adorujú snežným psom, prípadne aspoň mašérom. Všetci ale zabúdajú na drobný, ale podstatný detail. Bez riadnych saní by boli psy aj mašéri ničím.
Izbové rastliny v zimeKinekus
Izbové rastliny v zime
Všeobecne
Keďže aj napriek miernej zime počasie v prvej polovici januára ešte nie je vhodné na práce v záhrade, prinášame pár slov o starostlivosti o izbové rastliny. Tie sú (na rozdiel od rastlín v záhrade) poväčšine naplno živé.
Ako prikrmovať vtáky v zimeKinekus
Ako prikrmovať vtáky v zime
Všeobecne
Aj keď je tohtoročná zima veľmi mierna, v prvej januárovej dekáde môžeme už na väčšine Slovenska prikrmovať vtáctvo. Ako pri tom postupovať? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.
Dvojplatnička VP-902Kinekus
Dvojplatnička VP-902
Všeobecne
Dvojplatnička je ďalšou položkou zo sortimentu retro klasík, ktoré ponúka Kinekus vo svojom sortimente.
Mlynček na mäsoKinekus
Mlynček na mäso
Všeobecne
Mlynček na mäso je klasika. Dokonca taká klasika, že si ho ako dekoráciu do kuchyne zháňajú aj vegetariáni. Pokiaľ však hľadáte robustného a vytrvalého pomocníka do kuchyne, ktorému nevadí ani výpadok elektrického prúdu, nemusíte obchádzať burzy starožitností.
VermikompostérKinekus
Vermikompostér
Všeobecne
Áno, recyklácia hýbe svetom. Inak to nejde, planéta nemá dosť zdrojov. V poslednom období, keď už mestá vďaka ekologickému hnutiu nie sú natoľko znečistené ako sme boli zvyknutí v minulosti, sa vracajú do miest aj snahy o dopestovanie vlastných plodín či chov včiel a dorábanie tzv. mestského medu. Izbové rastliny z bytov v mestách nikdy nevymizli, ale nikdy neexistovala možnosť zabezpečiť pre ne priamo na mieste zdroj hnojiva.
Sekera - čo o nej potrebujete vedieťKinekus
Sekera - čo o nej potrebujete vedieť
Všeobecne
Tento univerzálny nástroj súperí o celkové prvenstvo medzi nástrojmi s nožom. A tento večný súboj zrejme nebude nikdy rozhodnutý, pretože už nikto nezístí, či konkrétny pračlovek odštiepený ostrý kameň zdvihol nad hlavu a sekol ním, alebo ním len o čosi mierumilovnejšie krájal.
Čiapka s čelovkouKinekus
Čiapka s čelovkou
Všeobecne
Uletené pokrývky hlavy sú akosi zvláštne spojené so zimou. Začali to “Santačiapky” s blikajúcou guličkou na konci, potom prišli sobie parohy pre ľudí aj psíkov. A dnes je tu čiapka s integrovanou čelovkou.
Náradie Extol LadyKinekus
Náradie Extol Lady
Všeobecne
Ako hovorí starý vtip: Muž vie, že má hneď opraviť sifón a netreba mu to každé tri mesiace pripomínať. Veru, je akosi v mužskej povahe, že má na starosti dôležité a “dôležité” veci a na drobnosti a “drobnosti” nemá čas. Dámy si veru často povzdychnú: “Mať náradie, opravím to aj sama! Nebudem čakať, kým sa rozhýbe.” A tá dlho očakávaná chvíľa je už tu.
Spreje na zimnú údržbu autaKinekus
Spreje na zimnú údržbu auta
Všeobecne
Pokiaľ sa pri prvom silnejšom mraze nedokážete dostať do auta, nie je dôvod zadávať na bazoš heslo “nové auto”. Vec dokážeme vyriešiť pomocou jednoduchých sprejových nástrojov. Povedzme si teraz o nich trochu viac.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na rez jabloní
6698 zobrazení
Ako na stavbu plota?
5697 zobrazení
Kvasená kapusta
4771 zobrazení