KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Záhrada v augusteKinekus
Záhrada v auguste
Psie dni - tak nazývali augustové horúce dni už starí Rimania a tak sa nazývajú dodnes. Pôvod názvu nie je úplne jasný. Jedni hovoria, že je odvodený od polohy Slnka v blízkosti Oriónu, “psej hviezdy” v súhvezdí Veľkého psa. Prozaickejšie vysvetlenie zasa tvrdí, že ono psie počasie znamená horúčavy počas dňa, ktoré nútia každého, kto môže vylihovať v chládku. A teplo znamená aj nízku vlhkosť vzduchu, ktorý sa preto v noci rýchlo ochladzuje. Takže ráno je vonku zima “ako v psinci”.
Pestovanie jabloníKinekus
Pestovanie jabloní
V súčasnosti poznáme asi 3 000 odrôd jabloní. Pokiaľ vlastníte pozemok, ktorý je len lúkou, možno stojí za to zamyslieť sa, či by sa neoplatilo pretvoriť ho na sad. Najmä ak mnoho dnešných lúk a pasienkov v stredných polohách vo vzdialenosti do kilometra od obcí bolo v minulosti sadmi. Tráva tam vyrastie tak či tak, len kosenie bude trochu zložitejšie.
Kvasená kapustaKinekus
Kvasená kapusta
Základná potravina našich predkov. Zelenina, ktorá umožnila starým otcom a mamám prežiť zimy bez iných zdrojov vitamínov. A umožnila, aby námorníci prežili v zdraví mesiace na šírych moriach a z Európy sa stala na istý čas vládkyňa sveta. A jej výroba je pritom taká jednoduchá, že jednoduchšia už hádam nemôže byť. Čo je základom jej výnimočnosti?
Záhrada v júliKinekus
Záhrada v júli
Ak sa nám v júni horúčavy vyhýbali, v júli sa im už isto prídu. Ak teda žijete na severnej pologuli. Príchod horúčav znamená zmenu v starostlivosti o viacero rastlín, ale najväčšia zmenu v starostlivosti musíme venovať trávniku. Nie je to však jediná časť záhrady, ktorá si vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Všetko podstatné sa dozviete v ďalšom texte.
Brizoll - liatinové panvice z najlepšej tradícieKinekus
Brizoll - liatinové panvice z najlepšej tradície
Všeobecne
V tomto texte sa budeme venovať veľmi zaujímavým liatinovým panviciam klasickej koncepcie, ktoré na slovenský trh prináša spoločnosť Kinekus s pomocou českého výrobcu kuchynského riadu Belis.
Ako chrániť uhorky pred plesňouKinekus
Ako chrániť uhorky pred plesňou
Všeobecne
V posledných desaťročiach decimuje naše drahé uhorky pleseň. Ďalšie choroby a škodcovia sú oproti nej len podružné problémy - aj keď nepríjemné, v decimovaní uhoriek sa plesni nemôžu rovnať. Ako uhorky chrániť, to sa dozviete v tomto krátkom texte.
Rozmnožovanie rastlín v leteKinekus
Rozmnožovanie rastlín v lete
Všeobecne
Možno by bolo lepšie použiť názov množenie, pretože všetky rastliny sa technicky rozmnožujú v lete :-). A dnes máme na mysli práve umelé namnoženie rastlín vegetatívnym spôsobom.
Záhrada v júniKinekus
Záhrada v júni
Jún je v záhrade oddychový mesiac. Hoci už sa zberá prvá úroda a treba počítať s vyššími teplotami, nie je treba rýľovať. :-) Samozrejme, ak sa nerozhodneme pre veľké rekonštrukcie.
Akú panvicu kúpiťKinekus
Akú panvicu kúpiť
Ak by mal vzniknúť nový vedný odbor v oblasti kuchynských vied, bola by to panvicológia. Otázka: “Akú panvicu kúpiť?” je totiž mimoriadne zložitá. Preto sme sa rozhodli dať všetky vedomosti na jedno miesto.
Ako liahnuť kuriatka v liahniKinekus
Ako liahnuť kuriatka v liahni
Jar je v plnom prúde a chovatelia plnia liahne. Pre tých, ktorí si nie sú úplne istí tým, čo robia, prinášame tento krátky súbor základných rád.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY