KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

O nás

Kinekus je veľkoobchodná a maloobchodná spoločnosť, podnikajúca najmä so sortimentom domácich potrieb a sortimentu pre záhradu. Dôležitou súčasťou sortimentu sú krbové kachle, sporáky a ďalšia vykurovacia technika.

Spoločnosť založil jej riaditeľ Štefan Súkeník v roku 1991 ako výrobnú firmu. V roku 1992 sa firma začala orientovať viac na obchod. Za 25 rokov existencie vykázala rast počas 24 rokov.

Aktuálne je Kinekus jedinou slovenskou firmou, ktorá svojím sortimentom, počtom predajní a celkovým konceptom dokáže konkurovať zahraničným hobbymarketom. Veľkoobchodným sortimentom o objeme 12 000 položiek zásobuje v súčasnosti 1 500 obchodov. Zároveň Kinekus prevádzkuje vlastné supermarkety v Žiline, Ružomberku, Trenčíne a Bratislave.

V roku 2004 vznikla dcérska spoločnosť Kinekusu, ktorá sa špecializuje na import a export tovaru z a do krajín Európy, Ázie, ako aj iných kontinentov.

Od roku 2008 Kinekus úspešne rozvíja aj vlastnú franšízingovú schému. Predajne vlastnené franšízistami fungujú v Prievidzi, Púchove, Martine, Poprade, Košiciach, Prešove, Bratislave-Vajnoroch a ako prvá zahraničná franšíza predajňa v Šumperku.

Pri supermarketoch v Žiline a Ružomberku prevádzkuje Kinekus aj čerpacie stanice, kde predáva pohonné hmoty od spoločnosti Slovnaft a poskytuje ďalšie základné služby motoristom.