Všetko pre kuchyňu, domácnosť a záhradu v našom e-shope | Kinekus

Charitatívna výzva Vyčaruj úsmev - Vianoce 2022

Na záver roku 2022 usporiadala Nadácia KiNEKUS charitatívnu výzvu “Vyčaruj úsmev”. Cieľom tejto výzvy bolo zabezpečiť v spolupráci s kolektívom zamestnancov, vianočný darček pre každé dieťa v detskom domove v Bytči a spraviť im tak Vianoce o niečo krajšími.

V spolupráci s vychovávateľkami sa spísal zoznam potrebných vecí pre chod domova a nápady na darčeky pre jednotlivé deti, ktorými sa potešia ich malé srdiečka. 

Výzva taktiež motivovala vnímavých a ochotných ľudí (zamestnancov KINEKUSU), aby si všimli ťažké osudy detí a vytvorili im krajšie Vianoce. Na recepcii v centrále KINEKUS sa postavil stromček, ktorý bol však netradične ozdobený. Namiesto vianočných ozdôb boli na ňom zavesené priania pre Ježiška” od jednotlivých detí. Aby bola táto výzva ešte osobnejšia, k prianiu bola priviazaná aj ozdoba na stromček či kresba od daného dieťaťa a niečo málo o ňom. Takto ľudia presne vedeli, komu kupujú darček, koľko má dieťa rokov a aké sú jeho záľuby.       

    

Dobré skutky nám dodávajú silu a inšpirujú k dobrým skutkom aj ostatných.“  Samuel Smiles

Nadácia KINEKUS darovala potrebné vybavenie do kuchyne, ktoré sa spolu s vyzbieranými darčekmi doručili do detského domova pár dní pred Vianocami a boli odovzdané deťom na Štedrý deň. 

Práve na Vianoce poslali vychovávateľky spätnú väzbu - ďakovné slová a fotografie, ktoré každého zahriali pri srdci a pripomenuli skutočnú podstatu Vianoc.  

Prostredníctvom vianočnej výzvy Vyčaruj úsmev Nadácia KINEKUS podporila 21 detí z detského domova v Bytči. 

Radi by ste aj vy pomohli podobným projektom? Môžete napríklad darovať 2% dane. Viac info tu.