KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Aký sušiak na bielizeň do bytu?

Mnoho ľudí stojí pred otázkou, ako a kde sušiť bielizeň v byte, najmä v sychravom období. V dnešnej dobe je našťastie dostatok možností vybrať si kvalitný sušiak. Skúsime vám poskytnúť malý prehľad sušiakov.

Zdravé varenie? V rímskom hrnci zaručené!

Jednoduchý spôsob prípravy jedla, prirodzená chuť pokrmu, nič neprihorí, ani sa nepripáli - a to bez pridania tuku. Aké ďalšie výhody ponúka rímsky hrniec sa dočítate v článku. A nezabudli sme pre Vás pripraviť aj chutný recept!

3 tradičné recepty s chuťou Vianoc

Bez ktorých koláčov si Vianoce ani neviete predstaviť? Prinášame Vám 3 overené recepty na tie najobľúbenejšie mlsnoty. Ich vôňa zaručene každému pripomenie práve najkrajšie sviatky v roku.  

Čo by ste mali vedieť o čistení komína?

Viete, že medzi hlavné príčiny požiarov rodinných domov patrí porucha, opotrebenie vykurovacieho telesa, porušenie komína alebo nesprávne pripojenie spotrebičov ku komínu? Podľa odborníkov riziko požiaru veľmi stúpa už pri 3 mm hrubom nánose sadzí na vnútornej stene komína. Ak začnú sadze v komíne horieť, vzniká teplota vyššia ako 1000 °C! Prevenciou pred vznikom požiaru z tejto príčiny je pravidelná kontrola a čistenie komína.

Ako bojovať proti nadmernej vlhkosti v domácnosti ?

S nadmernou vlhkosťou sa v byte stretávame často a na mnohých miestach. Vzniká samotným pobytom človeka v miestnosti a zvyšuje sa rôznymi aktivitami, ako sú varenie, sprchovanie, sušenie prádla atď. Zvyšujú ju aj izbové rastliny a akváriá. S vlhkosťou sa dá ale bojovať. V našom článku sa dozviete ako na to.

Rebríky - pomocníci do výšok

Rebrík je náradie ktoré využívame pri mnohých činnostiach. Pomáha i zachraňuje, preto je dôležité pri jeho výbere venovať pozornosť viacerým parametrom, ovplyvňujúcich vhodnosť využitia vybraného modelu.