KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

3 tradičné recepty s chuťou Vianoc

Bez ktorých koláčov si Vianoce ani neviete predstaviť? Prinášame Vám 3 overené recepty na tie najobľúbenejšie mlsnoty. Ich vôňa zaručene každému pripomenie práve najkrajšie sviatky v roku.  

Čo by ste mali vedieť o čistení komína?

Viete, že medzi hlavné príčiny požiarov rodinných domov patrí porucha, opotrebenie vykurovacieho telesa, porušenie komína alebo nesprávne pripojenie spotrebičov ku komínu? Podľa odborníkov riziko požiaru veľmi stúpa už pri 3 mm hrubom nánose sadzí na vnútornej stene komína. Ak začnú sadze v komíne horieť, vzniká teplota vyššia ako 1000 °C! Prevenciou pred vznikom požiaru z tejto príčiny je pravidelná kontrola a čistenie komína.

Ako bojovať proti nadmernej vlhkosti v domácnosti ?

S nadmernou vlhkosťou sa v byte stretávame často a na mnohých miestach. Vzniká samotným pobytom človeka v miestnosti a zvyšuje sa rôznymi aktivitami, ako sú varenie, sprchovanie, sušenie prádla atď. Zvyšujú ju aj izbové rastliny a akváriá. S vlhkosťou sa dá ale bojovať. V našom článku sa dozviete ako na to.

Rebríky - pomocníci do výšok

Rebrík je náradie ktoré využívame pri mnohých činnostiach. Pomáha i zachraňuje, preto je dôležité pri jeho výbere venovať pozornosť viacerým parametrom, ovplyvňujúcich vhodnosť využitia vybraného modelu.

Ako na stavbu plota?

Výstavba oplotenia z ohradového pletiva patrí medzi najčastejšie a z ekonomického hľadiska medzi najprijateľnejšie alternatívy. Ako si taký plot postaviť svojpomocne?

3 rady pre tepelnú pohodu

Správnym vykurovaním sa dá veľa ušetriť. Naopak, chyby vo vykurovaní môžu náš účet nepríjemne zaťažiť, ba čo viac, v niektorých prípadoch môžu aj poškodiť zdravie. Základom správneho, zdravého a ekonomicky prijateľného vykurovania je neprekurovať obytné priestory.Vzduch v prekúrených miestnostiach býva suchý, pričom vysušuje sliznice, sťažuje dýchanie a osobám s chorobami dýchacích ciest spôsobuje problémy. Koľko stupňov teda potrebujeme?

Fólia na potraviny

Každý z nás potrebuje občas v kuchyni niečo zabaliť. Čo tak použiť skvelú priehľadnú potravinovú fóliu s praktickým rezačom?

Tlakové hrnce

Aké sú výhody tlakového hrnca? Je varenie v ňom bezpečné? 

Aj toto sú otázky, s ktorými sa stretávajú naši predavači. Skúsime na ne odpovedať.