KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Akú panvicu kúpiťKinekus
Akú panvicu kúpiť
Ak by mal vzniknúť nový vedný odbor v oblasti kuchynských vied, bola by to panvicológia. Otázka: “Akú panvicu kúpiť?” je totiž mimoriadne zložitá. Preto sme sa rozhodli dať všetky vedomosti na jedno miesto.
Ako liahnuť kuriatka v liahniKinekus
Ako liahnuť kuriatka v liahni
Jar je v plnom prúde a chovatelia plnia liahne. Pre tých, ktorí si nie sú úplne istí tým, čo robia, prinášame tento krátky súbor základných rád.
Záhrada a dom v apríliKinekus
Záhrada a dom v apríli
Apríl je obdobím cibuľovín. Začiatkom mesiaca ešte miestami odkvitajú posledné snežienky, koncom mesiaca už kvitnú tulipány. A medzi nimi krókusy, modrice, hyacinty a narcisy. V záhrade sa toho v tomto bláznivom mesiaci udeje omnoho viac.
Ako na rez jabloníKinekus
Ako na rez jabloní
V predjarných mesiacoch záhradkári a ovocinári vykonávajú takzvaný zimný rez jabloní a hrušiek. Zároveň je toto obdobie najvhodnejšie na rezanie stromov v prípade, že je potrebné ich úplné odstránenie. Všetky potrebné informácie o tomto reze sa dozviete v tomto texte.
Podporujeme mladýchKinekus
Podporujeme mladých
Všeobecne
Trom vybraným subjektom pracujúcim s mládežou v meste, v ktorom sa nachádza prevádzka Kinekus, prispeje spoločnosť Kinekus 0,10€ za každý nákupu v hodnote nad 15€.
Lopata na sneh nie je odhŕňačKinekus
Lopata na sneh nie je odhŕňač
Všeobecne
Zabudnite na staré časy, keď sa sneh z chodníkov a príjazdových ciest odstraňoval v najlepšom prípade obyčajnými hliníkovými lopatami, prípadne odhŕňačmi vyrobenými z rovnej rúčky a plochej preglejky. Ergonómia bol hriech. Ale na materiále sa vtedy nešetrilo. Odhadzovanie a odhŕňanie snehu bola “šichta”. Nie že by dnes bol sneh ľahší - ľahšie a podstatne ergonomickejšie sú dnešné lopaty a odhŕňače.
5 tipov ako pripraviť auto na zimuKinekus
5 tipov ako pripraviť auto na zimu
Všeobecne
Tohtoročná zima zatiaľ prepisuje tabuľky. Sneh na väčšine územia už na Ondreja, to tu nebolo odkedy Kukučín napísal Vianočné oblátky. Deti na sánkach sú šťastné, motoristi akosi pomenej. Ako pripravíte svoje auto na tieto podmienky?
Star Shower - elegantné nasvietenie domuKinekus
Star Shower - elegantné nasvietenie domu
Všeobecne
Chcete si jednoducho a efektne nasvietiť svoj dom? Riešením je využiť dekoračné svetlá Star Shower. Pozrite sa, ako jednoducho to funguje.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na stavbu plota?2571 zobrazení
Ako na rez jabloní
2130 zobrazení
Kvasená kapusta
1336 zobrazení