KINEKUS.SK to je náradie, záhrada, domácnosť a vykurovanie

Blog

Tipy, triky, návody a dobré rady pre domácnosť, dieľňu i záhradu. To všetko nájdete na našom blogu. Čítajte, diskutujte a dajte nám vedieť, ktoré články sa vám páčia.

Ako ušetriť na spotrebe vodyKinekus
Ako ušetriť na spotrebe vody
Tohtoročné leto nám znova pripomenulo, že voda môže byť o pár rokov vzácnym tovarom a oplatí sa ju šetriť kde sa len dá. Prinášame preto niekoľko rád, ako šetriť vodu a tým aj vzácne eurá v peňaženke.
Pokryvné rastlinyKinekus
Pokryvné rastliny
Kde neprežije trávnik, tam je treba vymyslieť niečo iné. Nie, nemyslíme preliatie betónom. Ak treba zakryť úzku medzeru medzi budovami, prudký svah či slnkom vypaľované miesto, je možné využiť rastliny, ktoré sa udržia aj na týchto nehostinných miestach, sú estetické a vzhľadom na svoj hustý rast a nízke listy zabránia rastu buriny.
Ako skladovať a spracovať jablkáKinekus
Ako skladovať a spracovať jablká
Jablká sú naším najrozšírenejším ovocím. Sú zásobárňou vitamínov pre všetkých a dokážu priniesť chuť leta aj do zimy, ba preniesť ju až do budúcej jari. Aby sme plne využili potenciál, ktorý v sebe ukrývajú, pripravili sme pre vás tento text, ktorý zhŕňa viaceré možnosti, ako jablká skladovať a spracovávať. Takže, či už máte s jablkami skúsenosť (a najmä ak nemáte), hor sa do čítania!
Skladovanie palivového drevaKinekus
Skladovanie palivového dreva
Palivové drevo nestačí naštiepať, musí byť aj dostatočne suché. Mokré či vlhké drevo síce dokážeme prinútiť, aby horelo. Ale bude to slabý oheň (veľa energie minie drevo na vlastné vysušenie), dym bude zanášať vykurovacie teleso a komín. V konečnom dôsledku na takom dreve prerobíme. Čo teda robiť?
Opravujeme starý nábytokKinekus
Opravujeme starý nábytok
Starý nábytok je “in”. Ak chcete takémuto nábytku vliať do dreva nový život, možno vám pomôže tento návod.
Ako vybrať uťahovačkuKinekus
Ako vybrať uťahovačku
Akumulátorová uťahovačka, alebo vŕtačka je veľmi rozšírený a obľúbený nástroj. Je ľahká, univerzálna, silná a s celým príslušenstvom sa zmestí do menšieho kufríka… Netreba naťahovať kábel po lešení. Ako vybrať tú pravú?
Záhrada v novembriKinekus
Záhrada v novembri
Všeobecne
Práce v záhrade počas neskorej jesene/začínajúcej zimy majú “adventný” nádych. Nie že by už začalo liturgické predvianočné obdobie (tomu je vyhradený až december), ale tak ako je Advent očakávaním Vianoc, tak sú novembrové práce očakávaním niečoho, čo sa ešte len ukáže
Záhrada v októbriKinekus
Záhrada v októbri
Október je mesiacom definitívneho zberu úrody. Zároveň je to posledná príležitosť pripraviť sa na zimu prípravou zásob, ktoré ponúka záhrada a aj zásob dreva, ktoré treba pripraviť a vhodne uskladniť.
Nádherná zimná ozdoba vlastnými rukamiKinekus
Nádherná zimná ozdoba vlastnými rukami
Ak chcete okolo Vianoc mať v domácnosti živú výzdobu, s niektorými rastlinami musíme začať pracovať už niekoľko mesiacov dopredu. Konkrétne hyacinty by sme mali uložiť do chladničky už teraz, aby na Vianoce krásne kvitli. Áno, pred sviatkami je možné kúpiť všetko hotové. Ale čo tak vyskúšať si vlastné schopnosti a naučiť sa pri tom niečo z biológie rastlín?
Záhrada v septembriKinekus
Záhrada v septembri
Záhrada prináša svoje plody od jari, ale predsa je jeseň obdobím veľkého zberu úrody. September je mesiacom, ktorý nám už jasne dáva najavo, že leto skončilo. A nemusí sa to udiať ani tak dramaticky, ako tento rok. Poďme sa teraz pozrieť, aké úlohy nás v tomto mesiaci čakajú v záhrade a okolo domu.
VYBERTE SI TÉMU
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
Ako na stavbu plota?3469 zobrazení
Ako na rez jabloní
3356 zobrazení
Kvasená kapusta
1735 zobrazení